Mi is ez a Blog?

Jelmez készítés házilag, olcsón. Információk alapanyagokról, szabás, varrás, kovácsolási s egyéb technikákról.

Egy kis reklám

20 éve lecsúsztál a

PRIVATIZÁCIÓRÓL

 

10 éve kihagytak a

KÁRPÓTLÁSI JEGY

BIZNISZBŐL

 

 

Ha nem akarsz

kimaradni a következő

nagy dobásból, akkor

 

Kattints ide!

Szavazás

Utolsó kommentek

  • skyie: Szia, nos mint láthatod az utolsó bejegyzés dátuma már meglehetősen régi. Ez annak köszönhető, hog... (2011.12.27. 12:33) Hamarosan megújulunk!
  • együtt könnyebb.: én egy sonic jelmezt szeretnék. a mamám nemtud jelmezt varni. remélném hogy segít neki sonic jelme... (2011.12.27. 12:22) Hamarosan megújulunk!
  • skyie: @Sheodon: Jól látod, egy kis (röpke három éves...) szünet volt, mivel a Szerző(k) mással (is) fogl... (2011.01.17. 22:34) A Szerepjátékbolt.hu megnyitotta kapuit!
  • Morwina: Felkerült egy újonnan elkészült jelmez a blogomba: morwina.blog.hu Kérésre szívesen küldök instruk... (2010.05.31. 22:00) Lofwyr a sárkány
  • GluGlivar: Helló! Nagyon tetszik az oldal, gratulálok hozzá! Egy kérdésem lenne: az oldal átmenetileg szünet... (2008.11.26. 13:14) A Szerepjátékbolt.hu megnyitotta kapuit!
  • Utolsó 20

2007.10.08. 11:12 Iffar

Gondolatok a jelmezkészítésről

Nos egyenlőre ennyit az elméleti tudásról. Igazából nem egészen ezt terveztem, mikor indítottam a blogot, de olyan érdekesnek találtam a Középkori Divatot, hogy gondoltam megosztom veletek. :)
Persze van még sok minden érdekes. Vértezetekről, fegyverekről, de most kis lélegzetvételnyi szünetet tartok benne.

Hétvégén kicsit elmélkedtem (igen ez is megesik velem :P), méghozzá azon, hogy vajon, amikor egy-egy jelmezt készítetek egy élő szerepjátékra, akkor milyen előkészületeket tesztek? Erre lehet mindjárt csinálok egy szavazást, mert érdekesnek tartom.

Én a következő folyamatot szoktam végig vinni.
  1. Meg van a karakter, nekiállok ötletet keresni a ruhára. (mázlista az akinek csak úgy kipattan a szikra az agyából :P). Én azonban a barátomat (érts: Google) szoktam ráállítani a karaktereimre (mondjuk: varázslóra). A kiadott képekből pedig kiválasztom a nekem legjobban tetszőt. Aztán kiválasztok egy olyat is amit meg is tudok csinálni :D
  2. Ezek után kigondolom mennyi anyag kell hozzá. S meghúzok egy árahatárt ami fölé   semmiképpen nem megyek. Anyagügyben a Margit körúton lévő üzleteket szoktam megcélozni. Olyan 300 ft/m2 árban vannak jó szövetek. Egyéb alapanyag terén, hát az már kissé nehezebb ügy. Sokat szoktam agyalni, miből lehet valami jót, és olcsót kihozni :) Legutóbb horgonyzott lemezből készítettem mellvértet. Kb 1000 Ft volt az egész :)
  3. Végül után megcsinálom :P Ritkán használok hozzá szabásmintát, általában egy már meglévő ruhámat használom annak :) Vagy a vért esetében próbálgatok :D
Nagyjából ez a folyamat amit követni szoktam. Nálatok hogy ez hogy néz ki? Mennyit szoktatok egy-egy jelmezre költeni? Hogy találjátok ki, milyen legyen a ruhátok?

Szólj hozzá!

Címkék: ruha középkor fegyverek jelmez varrás szabás kovács technikák faragás élő szerepjáték vértek


A bejegyzés trackback címe:

https://jelmez.blog.hu/api/trackback/id/tr72189897

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása